Jesteś tutaj

"WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ.”

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Wągrowca i powiatu wągrowieckiego w piątek 15 kwietnia stanęli do rywalizacji w ramach I Konkursu Wiedzy O Bezpieczeństwie pt.: WIEM- UMIEM- DZIAŁAM „W.U.DZ.”. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu przy współudziale służb wągrowieckich tj. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji i Zespołu Opieki Zdrowotnej. Reprezentacje wystawiły następujące szkoły: Gimnazjum Miejskie Wągrowiec, Gimnazjum Gminne Wągrowiec, Gimnazjum Skoki, Gimnazjum Żelice, Gimnazjum Morakowo, Gimnazjum Antoniewo, I Liceum Ogólnokształcące Wągrowiec, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Wągrowiec, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Gołańcz. Uczestnicy mieli do pokonania trzy etapy konkursu, które polegały na wcześniejszym przygotowaniu plakatów zawierających treści związane z bezpieczeństwem w sieci, rozwiązaniem indywidualnego testu składającego się z trzydziestu pytań oraz praktycznego przejścia gry komputerowej w zespole.
W trakcie trwania konkursu uczestnicy oraz ich opiekunowie mogli zapoznać się z przygotowanymi wcześniej wystawami sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb. Komenda Powiatowa Państwowa Straż Pożarnej w Wągrowcu zaprezentowała sprzęt hydrauliczny do rozcinania i stabilizacji pojazdów, sprzęt pneumatyczny do podnoszenia ciężkich elementów i pojazdów oraz uszczelniania wycieków, pompę pożarniczą FOX, sprzęt i armaturę wodną (działko wodno-pianowe, węże pożarnicze, prądownice pianowe i wodne), sanie lodowe, ubrania specjalne, sprzęt pomiarowy, czujki pożarowe, czujniki tlenku węgla, ulotki tematyczne, sprzęt medyczny oraz wyświetliła film o Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto w bezpiecznym miejscu na tyłach budynku I LO, chętni uczestnicy konkursu mogli spróbować sił gaszenia gaśnicą proszkową, palącej się stalowej repliki monitora komputerowego.
Po podsumowaniu i ogłoszeniu wyników, wręczono nagrody i na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. I Konkurs „W.U.DZ.” odbył się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze w przepięknej auli I LO. Pomysłodawcą I Konkursu Wiedzy O Bezpieczeństwie była Pani Monika Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu.