Jesteś tutaj

Wągrowiec - Konferencja „ Bezpieczeństwo mieszkańców w budynkach wielorodzinnych – zadania i obowiązki zarządcy nieruchomości”

Wągrowiec  - Konferencja „ Bezpieczeństwo mieszkańców w budynkach wielorodzinnych – zadania i obowiązki zarządcy nieruchomości”  

       W dniu 23 października 2018 r., na terenie Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w budynkach wielorodzinnych. Spotkanie skierowane było do zarządców tychże nieruchomości. Konferencja podzielona została na cztery bloki tematyczne. W pierwszym omówiono zagadnienia związane z wentylacją, przewodami spalinowymi i kominowymi. W drugim omówiono temat związany z instalacjami gazowymi w budynkach. Następnie zostały omówione aspekty związane z instalacjami elektrycznymi w budynkach wielorodzonych. Ponadto  naczelnik wydziału kontrolno- rozpoznawczego tut. komendy, w swoim wystąpieniu przypomniał zagrożenia związane z wystąpieniem tlenku węgla w związku z niesprawnymi instalacjami. Przedstawił również statystyki zdarzeń z terenu powiatu w budynkach mieszkalnych. W konferencji uczestniczyli specjaliści z branży elektrycznej, gazowej oraz mistrz kominiarski, którzy w ciekawy sposób omówili poszczególne instalacje występujące w budynkach mieszkalnych – wielorodzinnych. Niestety mimo intensywnych działań prewencyjnych prowadzonych na terenie powiatu, nadal zdarzają  się przypadki zaniedbań przy eksploatacji budynków, co przekłada się na liczbę zdarzeń które często kończą się ludzką tragedią. Serdecznie dziękujemy specjalistom oraz przybyłym zarządcom nieruchomości za udział w konferencji. Miejmy nadzieje, że spotkanie to, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń.

        

Opracował; mł.kpt. Maciej Roman

Zdjęcia; sek. Hubert Gajewski