Jesteś tutaj

Skuterem pod osobówkę

W piątkowe popołudnie 1 czerwca 2018 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku motorowerzysty z samochodem osobowym na trasie wojewódzkiej nr 196 w kierunku ze Skoków do Poznania.

Do zdarzenia natychmiast zostały zaalarmowane zastępy z JRG Wągrowiec oraz OSP Skoki. Na miejscu okazało się, że kierujący motorowerem nie zachował należytej ostrożności i wyjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. W wyniku zdarzenia motorowerzysta został odrzucony na pas jezdni, a kierująca autem osobowym o własnych siłach opuściła pojazd. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego. W trakcie prowadzonej akcji ratowniczej droga wojewódzka była zablokowana, a lekarz ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR do poszkodowanego motorowerzysty.

Po zakończonych czynnościach ratowniczo-dochodzeniowych strażacy zneutralizowali pozostałości powypadkowe, a następnie przywrócono ruch na drodze wojewódzkiej.

 

 

opracował: st. sekc. Piotr Kaczmarek

oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

zdjęcia: dh Tomasz Przykucki, dh Daniel Greser – OSP Skoki