Jesteś tutaj

Pożar w gospodarstwie

W poniedziałek 28 maja br. przed godziną 10. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Czeszewo. Z informacji uzyskanych podczas przyjęcia zgłoszenia wynikało, że cały budynek jest objęty pożarem, a obok znajdują się zagrożone budynki mieszkalne. Takie informacje potwierdził przybyły na teren zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi, który dodatkowo poinformował, że osoby zamieszkujące budynek wielorodzinny ewakuowały się przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Podczas rozpoznania właściciel powiadomił, że w części budynku objętej pożarem znajdują się zwierzęta oraz maszyna rolnicza, a także ok.: 100 szt. balotów siana, 400 szt. balotów słomy i 10 ton zboża.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu  prądów wody w natarciu na palące się wnętrze budynku gospodarczego oraz dwóch prądów w obronie na przylegający budynek wielorodzinny, równocześnie prowadzono ewakuację zwierząt z zagrożonych budynków. W trakcie prowadzonych działań do strażaków zgłosiła się lokatorka mieszkania komunalnego, która źle się poczuła, poszkodowanej strażacy natychmiast udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i zaopiekowali się do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Podczas działań w celu zapewnienia zaopatrzenia wodnego wykorzystano pobliski staw przylegający do gospodarstwa.

Na miejscu pożaru obecny był również zastępca Komendanta Powiatowego PSP z Wągrowca oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania. Na czas prowadzonych działań gaśniczych Pogotowie Energetyczne odłączyło zasilanie elektryczne.

Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono, wyniesiono nadpalone  baloty i zboże, a także dokonano rozebrania więźby dachowej .  

 

opracowanie: st. sekc. Piotr Kaczmarek

oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

zdjęcia: ml. kpt. Maciej Roman, KP PSP w Wągrowcu